Jaký trend letos udává Paříž?

Jaký trend letos udává Paříž?

po, 25 říj 2021

Jen před pár týdny proběhla jedna z nejdůležitějších událostí roku ze světa optiky. Řeč je o Mezinárodním veletrhu optiky a brýlí SILMO Paris 2021. Ten každoročně přináší informace o trendech, ale i nejnovějších inovacích a materiálech, které se používají při výrobě brýlových čoček a obrub. O čem se v Paříži letos mluvilo především? A co z letošních trendů najdete také v naší nové kolekci?

Na veletrhu panovala povznesená nálada a nadšení lidí a designerů, kteří se mohli po dvou letech znovu setkat tváří v tvář. Pandemie na druhou stranu ale mnohým přinesla možnost přehodnotit způsob práce, a oni tak mohli co nejlépe reflektovat dnešní svět. V designech se letos celkově odráží konzervativní nálada. Nemusíte se ale obávat žádných nudných trendů. Jde o kvalitu na prvním místě a pozornost zaměřenou na detaily. A teď už vzhůru na jednotlivá žhavá témata.

Absolutní design
Minimalismus je uměním střídmosti, nemusí být ale nutně strohý. Letos se mluví o plynulých liniích a přesných tvarech a hlavním materiálem pro elegantní brýle je kov. Trendy budou jemné, až beztížné obroučky a sofistikované uhlazené kombinace.

EASY TIP! Prada letos představuje svou první kolekci brýlí Titanium. Vysoká kvalita a ultralehká konstrukce obrouček je přesnou kombinací toho, co má současný minimalistický design splňovat. Brýle PRADA 51Y Satin Titanium se stanou vaší dokonalou součástí hned při prvním nasazení. Nevěříte?

Prada 51Y

Že plynulé a jednoduché linie mohou být také velmi originální si můžete vyzkoušet s modelem PRADA 55U. Barevná kombinace havana se světle zlatou se navíc bude skvěle hodit ke všem vašim outfitům.

PR55U

Neo-stalgia
Design a módní trendy neustále přebíhají mezi minulostí a současností. Letos se vintage vrací do módy s nádechem nostalgie. Řeč je o takových designech, které se na první pohled mohou zdát okázalé, ale nechybí jim šmrnc. Jsou to modely, kterým nechybí sebevědomí a převládají u nich plastové materiály a rafinované barvy.

EASY TIP! PRADA PR 09W v transparentní béžové barvě je krásným příkladem, jak může být retro zpracováno moderně. Oversized velikost obrouček a kulatý tvar v téhle barevné kombinaci se vám bude dobře nosit k čemukoliv.

PR09V

Kočičí tvar mezi našimi tipy rozhodně nesmí chybět. VOGUE 5375 v transparentní modré barvě v kombinaci s žíhanými stranicemi. Sebevědomý a rafinovaný model? V každém případě!

VO 5375

Archi-tech
V téhle kategorii jsou návrháři brýlí připodobňováni k architektům. Stejně tak jako architekti se i oni zaměřují na linie. Ty jsou letos velmi propracované a v některých případech i odvážné. Oversized obroučky jsou stále velkým tématem.

V naší kolekci můžete najít například nového člena z rodiny Ray Ban Wayfarer. Novinka nese název State Street RB 5486 a linie obrouček tohoto modelu jsou zkrátka nepřehlédnutelné.

RB 5486 State Street

Jak jsme už naznačili, velké obruby jsou stále v módě a jejich výběrem chybu neuděláte. Proto sem zařazujeme jako náš tip také VOGUE VO 5373 s lehce zaobleným čtvercovým tvarem.

VO 5373

Mějte nás na očích! Nezapomeňte sledovat také náš Instagram a Facebook a nenechte si ujít další novinky ze světa brýlí i naší nové podzimní kolekce.


Váš Tým Easy Optic

Použité obrázky: archiv Easy Optic

Vložte komentář

Pole označená jako "*" jsou povinná.

Maximální počet znaků je 1500.