Můj účet
Přepnout menu

Alergie

Pokud se u vás objeví oční alergie, obraťte se na svého oftalmologa.

Projevy a příznaky:

Zánět spojivek způsobený reakcí na alergeny. Zánět způsobuje rozšíření krevních cév ve spojivce („kongesce“), výsledkem jsou zarudlé oči. Tyto projevy se mohou vyskytovat v různé intenzitě, od mírného zarudnutí až k závažnému otoku spojeného s výtokem sekretu.

Může alergie poškodit můj zrak?

Oční alergie, zejména alergický zánět spojivek, mohou být velmi nepříjemné a nepohodlné a mohou narušovat vaše denní aktivity, ale obvykle vaše oči nepoškodí. Nicméně v řídkých případech, ve spojení s atopickou dermatitidou (ekzémem) a některými dalšími onemocněními může dojít k zánětu, jehož následkem je poškození zraku.

Jak se oční alergie léčí:

Většina lidí s očními alergiemi se léčí poměrně úspěšně svépomocí volně prodejnými léčivy. Nejběžnější domácí péče spočívá ve vyplachování očí vodou. Pokud taková pomoc není účinná nebo pokud se objeví bolest v očích, silné zarudnutí nebo silný výtok, měl/a byste vyhledat lékařskou pomoc nebo se obrátit na svého oftalmologa. Pokud při některých velmi závažných stavech nedojde k včasnému zahájení odborné léčby, existuje možnost komplikací, jejichž následkem je poškození zraku.

Máte otázky? Kontaktujte náš tým!

Tel.: +420 224 284 444
Email: info@easyoptic.cz

 
Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?