Přepnout menu Můj účet

Tvar obličeje a brýle

Faktory, které je třeba zvážit při výběru brýlí podle tvaru obličeje:

1. Brýle by měly odrážet vaše nejlepší osobní
2. Tvar brýlových obrub by měl kontrastovat s tvarem vašeho obličeje
3. Velikost obrub by měla odpovídat velikosti vašeho obličeje

Oválný obličej:

Oválný tvar obličeje se v tomto směru považuje za ideální, protože má vyvážené proporce. Chcete-li si zachovat přirozenou vyváženost oválného obličeje, vyberte si obruby, které budou minimálně stejně široké (nebo širší) jako nejširší část vašeho obličeje. VYZKOUŠEJTE: S oválným obličejem jde dohromady většina tvarů brýlových obrub. Obruby čtvercové, obdélníkové a jiné geometrické tvary, které vytvářejí hrany na měkkých křivkách.

 

Kulatý obličej:

Kulatý obličej má křivky přibližně se stejným poměrem mezi šířkou a délkou, bez výrazných úhlů. Chcete-li kulatý obličej ztenčit a protáhnout, vyzkoušejte hranaté úzké brýle, které obličej prodlouží, průhledný nosník, který rozšíří oči, a obruby spíše širší než hlubší, např. obdélníkového tvaru. VYZKOUŠEJTE: Obdélníkový a horizontální styl opticky prodlužuje a ztenčuje obličej. Dále jsou vhodné obruby se zvýrazněnou horní částí, které přitahují pozornost právě k této části obličeje. Dobrou volbou budou i brýle se stranicemi, které se napojují v horní části obruby.

 

 

Srdčitý obličej:

Obličej s širokým čelem a výraznými lícními kostmi, který se zužuje směrem k malé bradě. VYZKOUŠEJTE: 
Obráceně tvarované brýle, například brýle typu kočičích očí, které zvýrazňují lícní kosti. Oválné obruby zachovávají vyváženost. Brýle bez obrub dávají vyniknout lícním kostem.

 

 

Hranatý obličej:

Hranatý obličej se silnou čelistní linií, širokým čelem a čtvercovou bradou. Proporční délka a šířka. VYZKOUŠEJTE: Oválné obruby a kulaté obruby, brýle s vycentrovanými stranicemi nebo se stranicemi, které se napojují na horní část rámu, brýle motýlovitého tvaru.

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?