Přepnout menu

Tvar obličeje a brýle

Faktory, které je třeba zvážit při výběru brýlí podle tvaru obličeje:

1. Brýle by měly odrážet vaše nejlepší osobní
2. Tvar brýlových obrub by měl kontrastovat s tvarem vašeho obličeje
3. Velikost obrub by měla odpovídat velikosti vašeho obličeje

Oválný obličej:

Oválný tvar obličeje se v tomto směru považuje za ideální, protože má vyvážené proporce. Chcete-li si zachovat přirozenou vyváženost oválného obličeje, vyberte si obruby, které budou minimálně stejně široké (nebo širší) jako nejširší část vašeho obličeje. VYZKOUŠEJTE: S oválným obličejem jde dohromady většina tvarů brýlových obrub. Obruby čtvercové, obdélníkové a jiné geometrické tvary, které vytvářejí hrany na měkkých křivkách.

 

Kulatý obličej:

Kulatý obličej má křivky přibližně se stejným poměrem mezi šířkou a délkou, bez výrazných úhlů. Chcete-li kulatý obličej ztenčit a protáhnout, vyzkoušejte hranaté úzké brýle, které obličej prodlouží, průhledný nosník, který rozšíří oči, a obruby spíše širší než hlubší, např. obdélníkového tvaru. VYZKOUŠEJTE: Obdélníkový a horizontální styl opticky prodlužuje a ztenčuje obličej. Dále jsou vhodné obruby se zvýrazněnou horní částí, které přitahují pozornost právě k této části obličeje. Dobrou volbou budou i brýle se stranicemi, které se napojují v horní části obruby.

 

 

Srdčitý obličej:

Obličej s širokým čelem a výraznými lícními kostmi, který se zužuje směrem k malé bradě. VYZKOUŠEJTE: 
Obráceně tvarované brýle, například brýle typu kočičích očí, které zvýrazňují lícní kosti. Oválné obruby zachovávají vyváženost. Brýle bez obrub dávají vyniknout lícním kostem.

 

 

Hranatý obličej:

Hranatý obličej se silnou čelistní linií, širokým čelem a čtvercovou bradou. Proporční délka a šířka. VYZKOUŠEJTE: Oválné obruby a kulaté obruby, brýle s vycentrovanými stranicemi nebo se stranicemi, které se napojují na horní část rámu, brýle motýlovitého tvaru.

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?