Můj účet
Přepnout menu

Tvar obličeje a brýle

Faktory, které byste měli zvážit při výběru dioptrických brýlí

1. Dioptrické brýle by měly odrážet vaše osobní preference a styl
2. Tvar brýlových obrub by měl kontrastovat s tvarem vašeho obličeje
3. Velikost obrub by měla odpovídat velikosti vašeho obličeje

                             Oválný obličej

Oválný tvar obličeje se v tomto směru považuje za ideální, protože má vyvážené proporce. Chcete-li si zachovat přirozenou vyváženost oválného obličeje, vyberte si obruby, které budou minimálně stejně široké (nebo širší) jako nejširší část vašeho obličeje. VYZKOUŠEJTE: S oválným obličejem jde dohromady většina tvarů brýlových obrub. Obruby čtvercové, obdélníkové a jiné geometrické tvary.

Kulatý obličej

Kulatý obličej má křivky přibližně se stejným poměrem mezi šířkou a délkou, bez výrazných úhlů. Chcete-li kulatý obličej ztenčit a protáhnout, vyzkoušejte hranaté úzké brýle, které obličej prodlouží, průhledný nosník, který rozšíří oči, a obruby spíše širší , např. obdélníkového tvaru. VYZKOUŠEJTE: Obdélníkový a horizontální styl opticky prodlužuje a ztenčuje obličej. Dále jsou vhodné obruby se zvýrazněnou horní částí, které přitahují pozornost právě k této části obličeje.

Srdčitý obličej

Obličej s širokým čelem a výraznými lícními kostmi, který se zužuje směrem k malé bradě. VYZKOUŠEJTE: Obráceně tvarované brýle, například brýle typu kočičích očí, které zvýrazňují lícní kosti. Oválné obruby zachovávají vyváženost. Brýle bez obrub dávají vyniknout lícním kostem.

Hranatý obličej

Hranatý obličej se silnou čelistní linií, širokým čelem a čtvercovou bradou. Proporční délka a šířka. VYZKOUŠEJTE: Oválné obruby a kulaté obruby, brýle s vycentrovanými stranicemi nebo se stranicemi, které se napojují na horní část rámu, brýle motýlovitého tvaru.

 

Nevíte, které brýle sluší právě Vám? Poraďte se s námi v oční optice Easy Optic.

 

Tel.: +420 224 284 444
Email: info@easyoptic.cz

Prohlédněte si také naší nabídku dioptrických brýlí a brýlových skel:

Dioptrické brýle  Skla do brýlí

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?