Můj účet
Přepnout menu

Multifokální a pracovní čočky

Multifokální čočky Multifokální dioptrická skla jsou určena pro lidi po čtyřicítce (tzv. presbyopy), u kterých dochází k přirozenému úbytku schopnosti zaostřovat do blízka, a to jak u těch, kteří dosud žádnou korekci nepotřebovali, tak u stávajících nositelů brýlí na dálku. U multifokálních čoček jsou v jedněch brýlích dioptrie do dálky i do blízka, mezi nimiž je plynulý (neviditelný) přechod, se kterým jejich uživatel vidí na střední vzdálenosti. Místo třech různých brýlí, řešících různou potřebu dioptrií, si tak vystačíte s jedněmi, se kterými uvidíte na všechny potřebné vzdálenosti.

1/ Multifokály pro krátkozraké-myopy (mínusové dioptrie):

v horní části brýlové čočky zůstává příslušná korekce na dálku, v dolní části čočky se mínusové dioptrie sníží o příslušnou adici (přídavek do blízka) v závislosti na věku a pracovní vzdálenosti. Mezi těmito dvěmi různými korekcemi je plynulý přechod na střední vzdálenosti (např. PC, palubní deska auta, pracovní plocha v kuchyni, dílně atd.)

​2/ Multifokály pro dalekozraké-hypermetropy (plusové dioptrie):

v horní části brýlové čočky zůstává příslušná korekce na dálku, v dolní části čočky se plusové dioptrie zvýší o příslušnou adici (přídavek do blízka) v závislosti na věku a pracovní vzdálenosti. Mezi těmito dvěmi různými korekcemi je plynulý přechod na střední vzdálenosti (např. PC, palubní deska auta, pracovní plocha v kuchyni, dílně atd.)

Pracovní čočky

Multifokální čočky pro perfektní vidění na blízko a střední vzdálenosti jak doma tak v zaměstnání. Nabízí širší zorné pole do blízka a výběr různých typů designů podle individuálních potřeb, neumožňují však řízení motorových vozidel. Pracovní čočky jsou ideální doplněk k multifokálním čočkám pro pohodlné vidění na počítač nebo na čtení.

Naše nabídka multifokálních čoček:

Námi nabízené multifokální čočky dělíme do tří kategorií v závislosti na individuálních potřebách nositele.


Standardní:

Většinou pro věkovou kategorii mezi 42 až 50 lety a spíše pro krátkozraké nositele, kdy adice (přídavek do blízka) nepřesahuje 1,50 dioptrie. Umožňují pohodlné vidění do dálky i do blízka, přizpůsobené jsou konkrétní brýlové obrubě.

Cena jednotlivých druhů je pouze orientační, závisí na výrobci, dioptrické síle a vybraných povrchových úpravách.


Synchrony Multi Ultra HDV - ZEISS

Progresivní čočka firmy Zeiss z ekonomické řady Synchrony s neomezeným viděním pro aktivní život, variabilní délkou koridoru, vyráběná technologií FreeForm. Čočku lze barvit, možná je i samozabarvovací verze. Cena se může lišit podle množství dioptrií a nutnosti použít tenčení, případně množstvím a kvalitou použitých povrchových úprav, jako je např. barvení, samozabarvovací funkce, polarizační vrstva, UV filtr atd.

Cena/pár: 6 700 Kč – 9 400 Kč

Progressive Base/OTD – Ray-Ban nebo Oakley (pouze do Ray-Ban nebo Oakley brýlí)

Progresivní čočky značky Ray-Ban a Oakley vyráběné FreeForm technologií pro pohodlné vidění na všechny běžné vzdálenosti. Cena se může lišit podle množství dioptrií a indexu lomu (nutnosti použít tenčení), případně množstvím a kvalitou použitých povrchových úprav, jako je např. barvení, samozabarvovací funkce, polarizační vrstva, UV filtr atd.

Cena/pár: 8 900 Kč – 11 900 Kč

Progressive Lihgt 3D Duravision Platinium - ZEISS

Optimalizované, německé, značkové progresivní čočky vyrobené 3D FreeForm technologií z řady Carl Zeiss. Mají plynulý přechod při vidění z dálky do blízka, široké zorné pole. Vhodné jsou především pro začínající nositele multifokálních brýlí. Na výběr je velké množství možných povrchových úprav, např. tvrzení, množství antireflexních vrstev, samozabarvovací úprava.

Cena/pár: 11 300 Kč – 15 600 Kč

Optimalizované:

Pro nositele mezi 42 a 60+ lety, spíše pro hyperopy (plusové korekce do dálky) nebo vyšší adice (1,50 a vice). Umožňují komfortní vidění na všechny běžné vzdálenosti, široká zorná pole, zohledňují rovněž životní styl zákazníka. Přizpůsobené jsou zvolené brýlové obrubě.


Progressive Tuned/OTD Advance – Ray-Ban nebo Oakley (pouze do Ray-Ban nebo Oakley obruby)

Progresivní čočky značky Ray-Ban a Oakley pro aktivní život. Mají variabilní progresivní koridor díky Free Form technologii výroby. Cena se odvíjí od velikosti dioptrií a indexu lomu (nutnosti použít tenčení), případně množstvím a kvalitou použitých povrchových úprav.

Cena/pár: 13 800 Kč – 16 500 Kč

Progressive SmartLife Plus Duravsion Platinium - ZEISS

Optimalizovaná progresivní čočka německé značky Carl Zeiss z řady Excellence je určena pro náročného zákazníka, která umožňuje unikátní úpravu na míru. Čočka má široké zorné pole pro komfortní vidění na všechny vzdálenosti, zohledňuje přirozené pohyby očí při vidění na blízko. Umožňuje velký výběr povrchových úprav (hydrofobní, samozabarvovací, antireflex). Zaručuje rychlou adaptaci na nošení.

Cena/pár: 15 200 Kč ‑ 22 900 Kč

Individuální:

Pro presbyopy mezi 42 a 60+ lety,kteří chtějí extra pohodlné vidění v každé situaci. Čočky jsou plně individuálně přizpůsobené životnímu stylu, vybrané obrubě i geometrii obličeje. Zajišťují maximální stabilitu obrazu, široká zorná pole a rychlý spontánní návyk.


Progressive Amplified/OTD Elite – Ray-Ban a Oakley (pouze do brýlí Ray-Ban a Oakley)

Individuální progresivní čočky značky Ray-Ban a Oakley pro maximální komfort vidění. Mají variabilní progresivní koridor díky Free Form technologii výroby. Zohlednění individuálních parametrů nositele a brýlové obruby. Cena se odvíjí od velikosti dioptrií a indexu lomu (nutnosti použít tenčení), případně množstvím a kvalitou použitých povrchových úprav.

Cena/pár: 16 900 Kč – 19 800 Kč

Progressive SmartLife Superb Duravision Platinium - ZEISS

Řada Perfection německé značky Carl Zeiss jsou individuálně optimalizované progresivní čočky vyrobené 3D-Freeform technologií. Zohledňují individuální potřeby nositele. Zajistí perfektní dojem z vidění i v periferii. Čočky se přizpůsobují zákazníkovi, proto je adaptační doba minimální. Díky pohodlnému vidění zaručí vyšší efektivitu nositele.

Cena/pár: 21 300 Kč – 26 100 Kč
Multifokální čočky RODENSTOCK
Carl Zeiss Standard multifokalní
Multifokální čočky RODENSTOCK
Carl Zeiss Optimalizované multifokalní
Multifokální čočky RODENSTOCK
Carl Zeiss Individuální multifokalní
 

Při výběru multifokálních brýlí je vždy důležitá odborná konzultace. Proto nás neváhejte kontaktovat, rádi vám pomůžeme při výběru nejvhodnějších čoček s ohledem na vaše nároky na vidění, komfort i váš rozpočet.

PRACOVNÍ ČOČKY

Doma i na pracovišti se musí vaše oči přizpůsobovat různým pracovním vzdálenostem: deska stolu, monitor počítače, zákazníci nebo kolegové. To pro vaše oči může být velmi unavující a náročné a může to vést k bolestem očí, hlavy nebo krční páteře. Pracovní čočky vám pomohou zlepšit vidění na blízko a střední vzdálenosti v závislosti na vašich individuálních potřebách

Pracovní čošky

Pracovní čočky vám umožní pohodlné a uvolněné držení hlavy i těla. Tyto speciální progresivní čočky jsou navrženy tak, aby vyhovovaly vašim pracovním nárokům.

Brýle na čtení jsou obvykle přizpůsobeny na vzdálenost 30-40 cm, ale monitor počítače bývá zpravidla dál. Abyste dobře viděli, musíte se se čtecími brýlemi přiblížit, na delší vzdálenost, například při komunikaci s kolegy nebo zákazníky, takové brýle sundávat. Pracovní čočky řeší všechny tyto vzdálenosti požadované v běžném interiéru, kanceláři, obchodě nebo i doma.

Naše nabídka pracovních čoček:

Cena jednotlivých druhů je pouze orientační, závisí na výrobci, dioptrické síle a vybraných povrchových úpravách.

Synchrony Multi Work & Office & Read - ZEISS

Pracovní čočky z ekonomické řady Synchrony od firmy Zeiss určené na blízké a střední vzdálenosti. Design lze přizpůsobit specifické ergonomii na pracovišti, což snižuje napětí a únavu očí. Vhodné pro začínající presbyopy s nižší adicí.

Cena/pár: 3 300 Kč ‑ 5 300 Kč

Officelens PLUS Duravision Platinium - ZEISS

Pracovní čočky značky CARL ZEISS nabízí tři různé možnosti designu (Book, PC, Room) na základě individuálních požadavků a zvyklostí zákazníka. Možnosti volby z mnoha povrchových úprav a barevných variant.

Cena/pár: 8 400 Kč ‑ 12 600 Kč

Officelens SUPERB Duravsion Platinium - ZEISS

Pracovní čočky značky CARL ZEISS nabízí tři možnosti designu (Book, PC, Room) na základě individuálních požadavků a zvyklostí zákazníka. Možnosti volby z mnoha povrchových úprav a barevných variant. Vhodné pro presbyopy s vyšší adicí, kterým zajistí široké zorné pole na všechny požadované vzdálenosti.

Cena/pár: 11 600 Kč ‑ 15 800 Kč

Nyní si můžete vybrat své brýle!

Dámské dioptrické brýlePánské dioptrické brýle
Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?