Ikonické sluneční býle, které prostě musíte mít!

Ikonické sluneční býle, které prostě musíte mít!

ne, 01 bře 2020

Sluneční brýle by měly být nedílnou součástí našeho vzhledu. Skvěle totiž doplňují každý outfit a hlavně chrání zrak v kterémkoliv ročním období. S přicházejícím jarem se začne objevovat čím dál více slunečních paprsků, proto byste měli mít brýle stále u sebe. Jaké si vyberete, záleží čistě na vašem vkusu. My vám však přinášíme trochu inspirace – ikonické sluneční brýle známých osobností i ze slavných filmů, které by vám ve sbírce rozhodně neměly chybět. Jaké to jsou?

Ve stylu Audrey Hepburn

Doslova legendárními se staly dámské sluneční brýle, které nosila Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Jde o klasiku, která nikdy nezestárne. Audrey už tenkrát vsadila na nadčasový elegantní kousek s výraznými velkými obroučkami. Díky svému kočičímu tvaru navíc působí neuvěřitelně sexy, noblesně a originálně i po letech, což ostatně potvrzuje skutečnost, že stejný model brýlí zůstává nesmírně populární i dnes. Líbí se vám? Pořiďte si jedny ještě dnes, třeba tyhle od značky Dolce&Gabbana

Po vzoru Toma Cruise

Toma Cruise si ve snímku Top Gun už nikdo neumíme představit bez ikonických „leteckých“ brýlí, které dnešní generace často označuje jako pilotky. Mají tmavá, větší a lehce vypouklá skla, která chrání oko před pronikajícími paprsky ze všech stran, velmi tenké kovové rámy a tzv. most, který obě sklíčka odděluje. Velmi populární byly právě u pilotů a v armádě, ale opravdovou slávu jim v módním průmyslu zajistil až filmový hit Top Gun. Dopustit na sluneční brýle Ray-Ban nedají ani známé osobnosti, jako Jim Morrison, Johnny Depp nebo Freddie Mercury. My máme jedny podobné třeba tady.

Jako Thelma a Louise

Jen málokterá dvojice žen vypadala při páchání zločinu tak sexy a přitažlivě jako Thelma a Louise. Kromě charismatu a krásy obou představitelek na tom jistě měly svůj nezanedbatelný podíl také sluneční brýle kočičího tvaru s protáhlými rámečky, které tvořily nedílnou součást image herečky Susan Sarandon. Díky nim působila neuvěřitelně hravě, ale zároveň žensky. Mimochodem, věděli jste, že už dříve je „okusila“ i Marylin Monroe ve filmu Jak ulovit milionáře? Tehdy však ještě takového věhlasu nedosáhly. Chcete podobné, koukněte třeba na tyto od značky Ray-Ban?

Jako Naďa Urbánková

Velké plastové oválné sluneční brýle ve stylu 70. let u nás proslavila zpěvačka Naďa Urbánková. Tenhle ikonický kousek má výhodu v tom, že skla nejsou úplně zatmavená, proto je můžete klidně nosit, i když je venku pod mrakem. Perfektně tak zakryjí probdělou noc nebo nedokonalý make-up. Podobné kulaté brýle si u nás můžete pořídit třeba tady od značky Vogue.

Tak co, už víte, po kterých ikonických kouscích sáhnete vy? 

Váš tým Easy Optic

Vložte komentář

Pole označená jako "*" jsou povinná.

Maximální počet znaků je 1500.