Multifokální a pracovní čočky

Multifokální čočky

Multifokální dioptrická skla jsou určena pro lidi po čtyřicítce (tzv. presbyopy), u kterých dochází k přirozenému úbytku schopnosti zaostřovat do blízka, a to jak u těch, kteří dosud žádnou korekci nepotřebovali, tak u stávajících nositelů brýlí na dálku. U multifokálních čoček jsou v jedněch brýlích dioptrie do dálky i do blízka, mezi nimiž je plynulý (neviditelný) přechod, se kterým jejich uživatel vidí na střední vzdálenosti. Místo třech různých brýlí, řešících různou potřebu dioptrií, si tak vystačíte s jedněmi, se kterými uvidíte na všechny potřebné vzdálenosti.

1/ Multifokály pro krátkozraké- myopy (mínusové dioptrie):

v horní části brýlové čočky zůstává příslušná korekce na dálku, v dolní části čočky se mínusové dioptrie sníží o příslušnou adici (přídavek do blízka) v závislosti na věku a pracovní vzdálenosti. Mezi těmito dvěma různými korekcemi je plynulý přechod na střední vzdálenosti (např. PC, palubní deska auta, pracovní plocha v kuchyni atd.) 

​2/ Multifokály pro dalekozraké-hypermetropy (plusové dioptrie):

v horní části brýlové čočky zůstává příslušná korekce na dálku, v dolní části čočky se plusové dioptrie zvýší o příslušnou adici (přídavek do blízka) v závislosti na věku a pracovní vzdálenosti. Mezi těmito dvěma různými korekcemi je plynulý přechod na střední vzdálenosti (např. PC, palubní deska auta, pracovní plocha v kuchyni atd.)

Pracovní čočky

Multifokální čočky pro perfektní vidění na blízko a střední vzdálenosti jak doma tak v zaměstnání. Nabízí širší zorné pole do blízka a výběr různých typů designů podle individuálních potřeb, neumožňují však řízení motorových vozidel. Pracovní čočky jsou ideální doplněk k multifokálním čočkám pro pohodlné vidění na počítač nebo na čtení.

Naše nabídka multifokálních čoček:

Cena jednotlivých druhů je pouze orientační, závisí na výrobci, dioptrické síle a vybraných povrchových úpravách.

Synchrony Multi Ultra HDV - ZEISS

Progresivní čočka firmy Zeiss s neomezeným viděním pro aktivní život, variabilní délkou koridoru, vyráběná technologií free form. Čočku lze barvit, možná je i samozabarvovací verze. Cena se může lišit podle množství dioptrií a nutnosti použít tenčení, případně množstvím a kvalitou použitých povrchových úprav, jako je např. barvení, samozabarvovací funkce, polarizační vrstva, UV filtr atd.

Cena/pár: 4 390 Kč ‑ 7 200 Kč

ALTis Free Form - HAE-IN OPTICAL

Progresivní čočka nové generace Free Form se širokým dílem do blízka i širokým koridorem. Mají sedmivrstevnou antireflexní vrstvu, tvrzení proti poškrábání a více než 90% UV filtr. Výběr ze všech běžných tenčení (index lomu od 1,50 až po 1,67) umožňuje použití jak pro nižší tak pro vysoké korekce.

Cena/pár: 8 500 Kč ‑ 10 500 Kč

PureLife Free® - RODENSTOCK

Optimalizované, německé, značkové progresivní čočky vyrobené 3D Freeform technologií z řady Rodenstock Superior. Mají plynulý přechod při vidění z dálky do blízka, široké zorné pole pro všechny vzdálenosti. Jsou vhodné především pro začínající nositele multifokálních brýlí. Na výběr je velké množství možných povrchových úprav, např. tvrzení, množství antireflexních vrstev, samozabarvovací úprava.

Cena/pár: 10 500 Kč ‑ 14 000 Kč

Multigressiv MyView® 2 - RODENSTOCK

Optimalizovaná progresivní čočka německé značky Rodenstock z řady Excellence je určena pro náročného zákazníka, která umožňuje unikátní úpravu na míru. Čočka má široké zorné pole pro komfortní vidění na všechny vzdálenosti, zohledňuje přirozené pohyby očí při vidění na blízko. Umožňuje velký výběr povrchových úprav (hydrofobní, samozabarvovací, antireflex). Zaručuje rychlou adaptaci na nošení.

Cena/pár: 13 000 Kč ‑ 18 000 Kč

Impression® 2 a 3 - RODENSTOCK

Řada Perfection německé značky Rodenstock jsou individuálně optimalizované progresivní čočky vyrobené 3D-Freeform technologií. Zohledňují individuální potřeby nositele. Zajistí perfektní dojem z vidění i v periferii. Čočky se přizpůsobují zákazníkovi, proto je adaptační doba minimální. Díky pohodlnému vidění zaručí vyšší efektivitu nositele.

Cena/pár: 15 000 Kč ‑ 26 000 Kč

multi
Rodenstock superior multifokalní
multi
Rodenstock excellence multifokalní
multi
Rodenstock perfection multifokalní

 Při výběru multifokálních brýlí je vždy důležitá odborná konzultace. Proto nás neváhejte kontaktovat, rádi vám pomůžeme při výběru nejvhodnějších čoček s ohledem na vaše nároky na vidění, komfort i váš rozpočet.

Naše nabídka pracovních čoček:

Cena jednotlivých druhů je pouze orientační, závisí výrobci, dioptrické síle a vybraných povrchových úpravách.

Synchrony Multi Work & Office & Read - ZEISS

Pracovní čočky firmy Zeiss určené pro prostředí ve středních a blízkých vzdálenostech. Design lze přizpůsobit specifické ergonomii na pracovišti, což snižuje napětí a únavu očí. 

Cena/pár: 3 300 Kč ‑ 5 500 Kč

Progressiv Ergo® 2 - RODENSTOCK

Pracovní čočky firmy Rodenstock nabízí tři možnosti volby designu (Book, PC, Room) na základě individuálních požadavků a zvyklostí zákazníka. Možnosti volby z mnoha povrchových úprav, barev dalších možností úprav.

Cena/pár: 4 500 Kč ‑ 6900 Kč

Nyní si můžete vybrat své brýle!

Dámské dioptrické brýlePánské dioptrické brýle