Proč je důležité pravidelně měřit zrak?

Proč je důležité pravidelně měřit zrak?

út, 21 zář 2021

Oči jsou nejen oknem do duše, ale také naším hlavním zprostředkovatelem světa kolem nás. Péče o ně by měla být stejně samozřejmá, jako péče o zbytek těla. A přesto tomu tak často není. Stejně tak, jako zubař může předejít zkaženým zubům, oční lékař nebo optometrista může pomoci zabránit poškození zraku. Jaké jsou vaše nejčastější otázky a co všechno potřebujete o vyšetření zraku vědět?


V čem spočívá vyšetření zraku a proč je důležité?
Preventivní vyšetření zraku může odhalit změnu refrakční vady, ale dokáže také včas upozornit na oční nebo systémové onemocnění. To je možné rozpoznat podle stavu cév na očním pozadí. Součástí našeho showroomu je také Easy Optic Vision Centrum, kde si můžete nechat pohodlně a přesně váš zrak prohlédnout i změřit. Náš zkušený optometrista je odborník, který se zaměřuje nejen na důkladné změření dioptrií, ale také pozná, kdy je vhodná návštěva oftalmologa.

optometrist

Jak často je vhodné zrak kontrolovat?
Prohlídka očí by měla probíhat pravidelně. Samozřejmě záleží na individuálních potřebách, ale obecně se dá říci, že mladiství do 19 let by měli chodit na pravidelné kontroly každý rok. U dospělých odborníci doporučují prohlídku každé dva roky a lidé starší 65 let by si měli nechat svůj zrak kontrolovat jednou ročně.

Kolik vyšetření zraku stojí?
Běžné vyšetření refrakční vady včetně případné reaplikace kontaktních čoček trvá zhruba půl hodiny a stojí 390 korun. Pokud si u nás však pořídíte brýle včetně brýlových čoček, máte toto vyšetření zdarma. Další služby, které naše Easy Optic Vision Centrum nabízí najdete včetně ceníku na našem webu.

Jak se dá zabránit zhoršování zraku?
Pravidelné oční vyšetření je nejlepší prevencí a způsobem, jak si zajistit zdravé oči a dobrý zrak. Pro optimální zdraví očí platí totéž, co pro zbytek těla. Tedy vyvážená strava a dostatek pohybu.

Stejně tak důležité je mít i správně změřené dioptrie a pořídit si brýle, které naplňují vaše individuální potřeby. Takové brýle potom mohou zabránit například bolestem hlavy, protože sníží namáhání očí. Pomohou také předejít vráskám, protože nebudete muset neustále mhouřit oči a především se v nich budete cítit dobře.

better vision


Péče o vaše oči v našem studiu je easy!
Všechna měření i vyšetření jsou zcela bezbolestná a neinvazivní. Máte možnost sami si zvolit službu i termín, který vám nejlépe vyhovuje. Stačí k nám zavolat na telefonní číslo +420 224 284 444 nebo napsat na info@easyoptic.cz a termín si rezervovavat. Těšíme se na vás.

calendar


Váš Tým Easy OpticPoužité obrázky: archiv Easy Optic, unsplash.com,

Vložte komentář

Pole označená jako "*" jsou povinná.

Maximální počet znaků je 1500.