Můj účet
Přepnout menu

Oční vyšetření

Proč je pravidelná kontrola očí důležitá?

Podle očních lékařů by si měl dát každý vyšetřit zrak jednou ročně. Kontrolní oční vyšetření je důležité pro odhalení nejen očních problémů. Může mnohé napovědět i o celkovém zdravotním stavu. Stav cév je vidět nejlépe právě na očích. Více než 50 % populace má nějakou formu oční vady a i malá oční vada může bez správné korekce vést k bolestem hlavy a únavě. Vyšetření je naprosto bezbolestné a zabere pouze chvilku.

Oční vyšetření je nutné v každém věku

Děti by měly absolvovat první oční vyšetření ve věku 6 měsíců, poté ve věku 3 let a dále před zahájením školní docházky ve věku 6 let. Pouze tak lze zabránit zhoršení zrakové ostrosti, které v pozdějším věku není možné plně vykorigovat brýlemi ani chirurgickým zákrokem.

U dospívajících se často právě v tomto věku objeví tzv. školní myopie, která může souviset s celkovým růstem organismu. To však lze snadno vyřešit ať už brýlemi, ve kterých je dnes obrovský výběr, nebo kontaktními čočkami.

I v dospělosti se potřeba zrakové korekce může průběžně měnit, a to jak v případě krátkozrakosti tak dalekozrakosti nebo astigmatismu. Proto je pro zachování dobré kvality vidění vhodné si nechat zrak vyšetřit alespoň každé dva roky.

Ve věku mezi 40. a 60. rokem života se náš zrak přirozeně horší v důsledku ztráty schopnosti přeostřovat mezi pohledem do dálky a do blízka. A tak i v případě, že jsme nikdy neměli problémy s očima, je důležité zajít na preventivní oční vyšetření, protože některé naše problémy (např. bolesti hlavy, zad, krční páteře) mohou souviset právě se zhoršeným zrakem.

Více o očním vyšetření

Jak vyšetření probíhá?
Základním minimem je test zrakové ostrosti a vyšetření štěrbinovou lampou. Dále lze provést test barevného vidění, test kontrastní citlivosti, vyšetření zorného pole (cena se může lišit podle konkrétní služby a stráveného času).

Kolik vyšetření stojí?
Náklady na oční vyšetření se mohou významně lišit podle toho, kde vyšetření absolvujete, a na základě dalších faktorů, např.: zda vyšetření provádí optometrista nebo oftalmolog, aj.

V optometrické ambulanci Easy Optic se cena za oční vyšetření pohybuje od 390 Kč za základní kontrolu do 490 Kč za rozšířené vyšetření očí. Více o všech typech vyšetření v Easy Optic se dozvíte zde.

Jak často kontrolu očí absolvovat?
Minimálně jednou za rok, pokud nosíte brýle, a každých 6 měsíců až 1 rok, pokud nosíte kontaktní čočky.

Potřebujete změřit zrak? Rezervujte si čas zde.

Máte otázku? Kontaktujte náš tým!

Tel.: +420 224 284 444
Email: info@easyoptic.cz

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?