Můj účet
Přepnout menu

Jaké jsou nejčastější typy očních vad?

MYOPIE neboli KRÁTKOZRAKOST

Myopie je stav, kdy je oko příliš dlouhé a světelné paprsky se proto neprotínají na sítnici, ale před ní. Proto vidíte velmi dobře na blízko, ale na dálku vidíte rozmazaně. Před dioptriemi na vašem předpisu na brýle  bude uvedeno znaménko minus (-).

HYPEROPIE neboli DALEKOZRAKOST

U dalekozrakosti bývá oko kratší, než je obvyklé, a světelné paprsky se protínají za sítnicí oka. Dalekozrakost lze korigovat pomocí spojných čoček, které mění zakřivení světelných paprsků tak, aby se protínaly na sítnici. Před dioptriemi na vašem předpisu na brýle bude uvedeno znaménko plus (+).

ASTIGMATISMUS

Při astigmatismu rohovka nemá symetrický kulovitý tvar (jako např. tenisový míček), ale podobá se míči ragbyovému. Astigmatismus zpravidla způsobuje do určité míry zastřené nebo zkreslené vidění na všechny vzdálenosti. Astigmatismus bývá často spojen s myopií nebo hyperopií.

PRESBYOPIE

Presbyopie obecně vzniká v důsledku postupné ztráty pružnosti nitrooční čočky. Presbyopie se zpravidla objevuje po 40. roce, kdy se začíná projevovat neostrým viděním při čtení, šití nebo práci na počítači a únavností očí při práci do blízka.

NÁZORNÉ SROVNÁNÍ TŘÍ HLAVNÍCH OČNÍCH VAD A JEJICH KOREKCE BRÝLOVÝMI ČOČKAMI:

Potřebujete zjistit vaší oční korekci? Objednejte se nyní online na oční vyšetření v Easy Optic nebo kontaktujte náš tým

 
Tel.: +420 224 284 444
Email: info@easyoptic.cz

Objednat se na oční vyšetření

Prohlédněte si nabídku dioptrických brýlí a brýlových skel:

Dioptrické brýle  Skla do brýlí

 

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?