Přepnout menu Můj účet

Jaké jsou nejčastější typy očních vad?

MYOPIE neboli KRÁTKOZRAKOST

Myopie je stav, kdy je oko příliš dlouhé a světelné paprsky se proto neprotínají na sítnici, ale před ní. Proto vidíte velmi dobře na blízko, ale na dálku vidíte rozmazaně. Před dioptriemi na vašem předpisu na brýle  bude uvedeno znaménko minus (-).

HYPEROPIE neboli DALEKOZRAKOST

U dalekozrakosti bývá oko kratší, než je obvyklé, a světelné paprsky se protínají za sítnicí oka. Dalekozrakost lze korigovat pomocí spojných čoček, které mění zakřivení světelných paprsků tak, aby se protínaly na sítnici. Před dioptriemi na vašem předpisu na brýle bude uvedeno znaménko plus (+).

ASTIGMATISMUS

Při astigmatismu rohovka nemá symetrický kulovitý tvar (jako např. tenisový míček), ale podobá se míči ragbyovému. Astigmatismus zpravidla způsobuje do určité míry zastřené nebo zkreslené vidění na všechny vzdálenosti. Astigmatismus bývá často spojen s myopií nebo hyperopií.

PRESBYOPIE

Presbyopie obecně vzniká v důsledku postupné ztráty pružnosti nitrooční čočky. Presbyopie se zpravidla objevuje po 40. roce, kdy se začíná projevovat neostrým viděním při čtení, šití nebo práci na počítači a únavností očí při práci do blízka.

NÁZORNÉ SROVNÁNÍ TŘÍ HLAVNÍCH OČNÍCH VAD A JEJICH KOREKCE BRÝLOVÝMI ČOČKAMI:

POTŘEBUJETE DIOPTRICKÉ BRÝLE? MRKNĚTE NA NAŠI NABÍDKU:

Dámské dioptrické brýlePánské dioptrické brýle Skla do brýlí
Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?