Přepnout menu Můj účet

Výběr slunečních brýlí

Primární funkce slunečních brýlí: ochrana před sluncem!

Ochrana:

Ne všechny brýle poskytují očím potřebnou ochranu! Zde musíme rozlišovat mezi brýlemi tmavými a ochrannými. Tónované brýle vás ochrání před oslněním, ale propouštějí UV záření. Je proto lepší zvolit brýlové čočky, které nepropouští UV záření a část infračerveného a modrého světla. Na ochranu proti oslnění můžete volit z různých barev (hnědá, zelená, šedá...), materiálů a povrchových úprav. S nasazenými brýlemi byste měl/a dobře vidět, jak z hlediska vnímání barev, tak z hlediska kontrastu.

Barevný tón – otázka vkusu?

Nejen to. Při výběru slunečních brýlí můžete volit mezi různými barvami. Vaše rozhodnutí záleží na vašem estetickém cítění. Mějte však na paměti, že každý z nás má specifický optický aparát. Šedé tóny jsou často vhodné pro dalekozraké jedince. Osoby krátkozraké preferují hnědou, která redukuje odlesky vznikající při vyšším kontrastu. Žlutá zvýrazňuje kontury a zvyšuje kontrast, poskytuje pohodlí hlavně řidičům, zejména při zhoršených světelných podmínkách. Pokud neodoláte módním trendům a brýlím v pastelově modré nebo růžové barvě, ověřte si, zda filtrují UV záření, a nenoste je za silného světla.

Sluneční brýle se zrakovou korekcí:

Pokud již nosíte brýle umožňující korekci zrakové vady, váš optik vám doporučí vhodné řešení. Nebo si alternativně můžete vybrat fotochromatické čočky. Díky těmto čočkám můžete nosit pouze jeden pár brýlí, jejichž skla mění barvu v závislosti na expozici UV záření.

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?