Přepnout menu

Typ Brýlí

Vyberte si své brýle podle svého vkusu nebo přirozenosti!

Celoobrubové brýle:

Celoobrubové brýle mohou být plastové nebo kovové, popř. kombinované z více materiálů. Moderní technologie umožňují výrobu širších obrub, silnější důraz na módní prvek a větší přístup ke kreativitě. Zpravidla jde o nejjednodušší řešení a většina lidí se s celoobrubovými brýlemi cítí pohodlněji.

Poloobruby:

Poloobrubové brýle jsou plastové nebo kovové obruby, tvořené stranicemi a pouze horní, popř. dolní polovinou očnice. Brýlová čočka je k takové obrubě uchycena nylonovým vláknem. Výhodou je nižší hmotnost než u plných obrub, ale přitom ještě dostatečná stabilita ve srovnání s brýlemi vrtanými. Tento typ obrub působí většinou velmi seriózně a elegantně.

Brýle bez obrub:

Nejpřitažlivějšími vlastnostmi vrtaných brýlí jsou nízká hmotnost, neomezenost výhledu a širší zorné pole. Do tohoto typu brýlí se používají speciální pružnější čočky, aby nedocházelo k jejich praskání v okolí vrtů. Vzhledem k jejich větší křehkosti je zapotřebí i větší opatrnosti s jejich manipulací. Pokud vás obtěžují výrazné nebo těžké brýle, budou pro vás brýle bez rámečků ideální volbou. Kvůli své nenápadnosti dodávají obličeji eleganci a sofistikovanost.

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?