Přepnout menu

Materiály brýlí

Při výběru očních pomůcek je zapotřebí zvážit materiál brýlových obrub. Určité materiály mohou lépe vyhovovat vašemu životnímu stylu nebo vaší osobnosti. Použitý materiálu může rovněž ovlivnit hmotnost, styl, komfort, kvalitu a cenu brýlí.

Plast:

Plast je výborným materiálem pro brýlové obruby, protože je dostupný v řadě různých barev, textur a vzorů. Přizpůsobitelnost umělohmotných očních pomůcek záleží na typu použitého plastu. Některé plasty (nylon, acetát) jsou snadno tvarovatelné při minimálním zahřátí, jiné jsou trvanlivé, odolné vůči mechanickému působení a výborně se hodí pro sportovní aktivity. Některé umělé hmoty mohou postupem času zkřehnout nebo měnit barvu, proto vybírejte pozorně a požadujte pouze vysoce kvalitní plastové obruby.

Kov:

Kovové obruby jsou lehké, silné a dobře drží tvar. Mohou být vyrobeny v různém barevném provedení nebo s různým barevným potahem. Někteří jedinci mohou trpět alergií na různé kovy; pokud mezi ně patříte, vyzkoušejte hypoalergenní varianty, např. titanové obruby, avšak i ocelové obruby jsou zpravidla opatřeny antialergenními ochrannými vrstvami.

Titan:

Titan patří mezi kovy k nejlepším materiálům pro brýlové obruby. Je lehký, trvanlivý a odolný vůči korozi. Titan je rovněž hypoalergenní – proto je skvělou volbou pro jedince s alergiemi. Titan je pevný, snadno zpracovatelný a dodává se v řadě různých barev. Titanové obruby se vzhledem ke své pevnosti skvěle hodí pro teplé a vlhké prostředí. Titanové obruby jsou dokonalou volbou pro aktivní životní styl nebo pro osoby, které potřebují silnější čočky.

Ostatní materiály:

Mezi ostatní materiály používané k výrobě brýlí se řadí dřevo, kůže, textilní materiály, rohovina, a to často v nejrůznějších kombinacích právě s plastem nebo kovem.

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?