Můj účet
Přepnout menu

Materiály brýlí

Materiál brýlí může ovlivnit hmotnost a kvalitu brýlí, váš komfort a konečnou cenu brýlí.

Plast

Plast je výborným materiálem pro brýlové obruby, protože je dostupný v řadě různých barev, textur a vzorů. Některé plasty (nylon, acetát) jsou snadno tvarovatelné při minimálním zahřátí, proto se dají lehce upravit přímo na váš obličeji. Jiné druhy jsou trvanlivé, odolné vůči mechanickému působení a výborně se hodí pro sportovní aktivity. Některé plastové obroučky mohou postupem času zkřehnout nebo změnit barvu, proto vybírejte pozorně a požadujte pouze vysoce kvalitní plastové obruby.

Kov

Kovové obruby jsou lehké, silné a dobře drží tvar. Mohou být vyrobeny v různém barevném provedení nebo s různým barevným potahem. Někteří jedinci mohou trpět alergií na různé kovy. Pokud mezi ně patříte, vyzkoušejte hypoalergenní varianty, např. titanové obruby. Avšak i obruby z oceli jsou zpravidla opatřeny antialergenními ochrannými vrstvami.

Titan

Titan patří mezi kovy k nejlepším materiálům pro brýlové obruby. Je lehký, trvanlivý a odolný vůči korozi. Titan je rovněž hypoalergenní – proto je skvělou volbou pro jedince s alergiemi. Titan je pevný, snadno zpracovatelný a dodává se v řadě různých barev. Titanové obruby jsou dokonalou volbou pro aktivní životní styl nebo pro osoby, které potřebují silnější skla.

Objevte spojení přírody a precizní ruční japonské techniky ve třech ikonických tvarech značky Ray-Ban.

Ostatní materiály

Mezi ostatní materiály používané k výrobě brýlí se řadí dřevo, kůže, textilní materiály, rohovina, a to často v nejrůznějších kombinacích právě s plastem nebo kovem.

 

Mrkněte na materiály brýlí od Easy Optic:

Dámské dioptrické brýle    Pánské dioptrické brýle

Máte otázku? Kontaktujte náš tým!

Tel.: +420 224 284 444
Email: info@easyoptic.cz

 

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?