Přepnout menu Můj účet

Dodatečná úprava čoček

Antireflexní úprava (AR):

"Antireflex" je tenká vícečetná vrstva aplikovaná na povrch čočky vakuovým napařováním. Hlavním důvodem použití antireflexu je minimalizace rušivých odlesků na čočce a tím i mnohem lepší estetické vlastnosti. Díky této vrstvě jsou čočky téměř neviditelné. Z hlediska komfortu má AR vrstva význam v tom, že propouští více světla skrz čočku, poskytuje tak nositeli čistý a odrazy nerušený pohled a tím zároveň omezuje únavu jeho očí. Z praktického hlediska dodává AR vrstva plastové čočce na tvrdosti a tím ji chrání před snadným poškrábáním. I když jsou AR čočky naprosto čiré, ve skutečnosti u nich nacházíme jemný zbytkový barevný odstín, jehož odstín je dán počtem AR vrstev (nejčastěji zelený, fialový nebo modrý). Antireflexní úprava se doporučuje pro VŠECHNY brýlové čočky.

Na prvním obrázku jsou brýle s čočkami bez antireflexní vrstvy, prostřední foto ukazuje brýle s čočkami s antireflexem a na třetím obrázku jsou tyto čočky porovnány v jedněch brýlích.

Úprava proti poškrábání (SRC):

Brýlové čočky upravené zepředu i zezadu čirým, tvrdým potahem jsou výrazně odolnější vůči poškrábání. Dnes je vrstvou odolným proti poškrábání opatřena většina plastových čoček.

Ochrana před UV zářením:

Úprava nanesením ochranné vrstvy proti ultrafialovému záření není prostým okem viditelná, ale zajišťuje ochranu zraku podobným způsobem, jakým chrání kůži krém s ochranným faktorem.

Tónování:

Potažení brýlových čoček vrstvou se slabým barevným nádechem může zlepšit kosmetický vzhled nositele nebo dokonce mírně zlepšit jeho vidění. Žluté tónování zvyšuje kontrast vidění a podporu vidění mohou do určité míry poskytovat i jiné barvy. V některých případech je tónování čistě stylovou nebo módní záležitostí nebo může dokonce redukovat vzhled vrásek kolem očí. Tónovací potahová vrstva se nejlépe aplikuje na polarizační plastové čočky.

Fotochromatická úprava:

Čočky s fotochromatickým potahem, jako např. řada čoček Transitions, se přizpůsobují hladině UV záření ve vašem okolí. Fotochromatické čočky se ztmavují podle potřeby a tím chrání oči před slunečními paprsky. Jsou vhodné pro ty, kteří chtějí komfort a ochranu v jediných brýlích.

Chcete zakoupit pouze obruby nebo také skla?
Chcete zakoupit pouze brýle nebo brýle včetně dioptických čoček?