3 tipy pro lepší zrak

3 tipy pro lepší zrak

ne, 15 bře 2020

V dnešní době počítačů, notebooků, tabletů a chytrých telefonů existuje jen pár šťastlivců, kteří se mohou pyšnit výborným zrakem a nemusí nosit dioptrické brýle ani kontaktní čočky. Pokud k nim nepatříte, pak si asi pokládáte otázku, jak váš zrak zlepšit a jak namáhaným očím ulevit. Držte se několika zásad, které jsou vlastně tolik jednoduché...

Cvičte

Věděli jste, že existuje celá řada cviků na zlepšení zraku? Stačí si na ně vynahradit pouhých deset minut denně a očím tak prokážete velkou službu. Sundejte si dioptrické brýle a začněte jemným promasírováním oblasti okolo očí, pokračujte střídavým přeostřováním do dálky a do blízka, pomáhá i tzv. koulení očima, prokroužení vlevo a vpravo. Funguje ale i obyčejné mrkání, na které však při práci na počítači poněkud zapomínáme. Nejdůležitější jsou proto pravidelné přestávky, ve kterých na chvíli odtrhneme zrak od monitoru a zaostříme do dálky, nejlépe pohledem z okna, nebo prostě jen na pár minut zavřeme oči a relaxujeme. Pomůže i správné nastavení jasu obrazovky.

Dejte očím najíst

Říkáte si, že oči přeci nemohou jíst, tak co je tohle za nesmysl? Nemyslíme teď ale přímo oči, ale správný jídelníček, tedy zdravá životospráva s vitaminy a minerály. Na talíři by neměl chybět dostatek ovoce, zeleniny a potravin s vysokým obsahem vitaminu A, C, beta-karotenu a luteinu, které pomáhají s regenerací očí. O zdravou sítnici se pak postarají omega 3-mastné kyseliny, které se nachází v rybách a oříšcích. Hlídejte si rovněž pitný režim, bez dostatečné hydratace jsou oči suché a unavené. Kromě vody popíjejte i zelený čaj, který se pyšní vysokým množstvím antioxidantů. 

Dopřejte si odpočinek

Dopřejte očím dostatek odpočinku, tedy kvalitní spánek. Děkovat vám budou také za krátký pobyt na čerstvém vzduchu, vyrazte proto někam do přírody, do lesa nebo aspoň do parku. Procházka, koukání do zeleně a kochání okolní krajinou totiž nejen vyčistí hlavu, ale také potěší vaše oči. Když už se ven vydáte, nezapomeňte nasadit sluneční brýle, které oči ochrání před nebezpečným UV zářením, a to jak před UV A tak i UV B paprsky. Pro ty opravdu kvalitní si zajděte do optiky, kde vám nejlépe poradí a doporučí nejvhodnější kousek. Navíc je zde tradičně nejširší sortiment – vybírat tak můžete od těch levnějších až po věhlasné značky, jako jsou brýle Ray Ban, Vogue nebo Prada, které se pyšní jedinečným trendy designem. Tak dopřejte vašim očím to nejlepší – uvidíte, že vám to vrátí!

Začněte se starat o své oči ještě dnes a uvidíte, že rozhodně nebudete litovat!

Váš tým Easy Optic

Vložte komentář

Pole označená jako "*" jsou povinná.

Maximální počet znaků je 1500.